« Informacje o Firmie »   «»   « Kontakt »   «»   « Produkty »
  Polokno.pl \ Produkty \ Okucia
winkhaus
winkhaus

Kupując okna z okuciem Winkhaus, dokonują Państwo wyboru pomiędzy oknem, wyposażonym w okucie standardowe, a oknem z okuciem wzogaconym.Okucie standardowe zapewnia bezpieczne otwieranie i uchylanie okna oraz solidne ryglowanie skrzydła na całym obwodzie. Jeśli zależy Państwu na większym komforcie obsługi okna, warto zdecydować się na jedną lub kilka dodatkowych opcji, proponowanych przez firmę Winkhaus.
Oto niekture z nich:mikrorozszczelnienie (mechanizm ER2)


Niewielka szczelina pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem okna zapewnia stały dopływ powietrza, które jest odprowadzane z domu przez kanały wentylacyjne.
Mikrorozszczelnienie zabespiecza mieszkania przed zawilgoceniem i osiadaniem pary wodnej na szybach okien i ścianach mieszkań.mechanizm wielostopniowego uchyłu okna MSL


Dzięki uzupełnieniu okien o ten element możemy regulować strumień powietrza, wpływający do mieszkania. Mamy bowiem możliwość wyboru jednej z czterech pozycji uchylenia skrzydła. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla lódzi, którzy lubią spać przy otwartym oknie.


ogranicznik otwarcia okna DB                     hamulec okienny FBP

Przy wietrznej pogodzie i podczas mycia okien dobrze jest zablokować otwarte okna lun drzwi balkonowe w dogodnej dlanas pozycji. Popularnym lecz dość prymitywnym sposobem radzenia sobie w tej sytuacji jest wkładanie przypadkowych przedmiotów pomiędzy ościeżnicę a skrzydło.
Hamulec FBP pozwala na unieruchomienie otwartego skrzydła w wybranym położeniu za pomocą klamki.
Przez zastosowanie ogranicznika DB eliminujemy natomiast niebespieczeństwo udeżenia skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy przeciągu lub silnym wietrze.


blokada obrotu klamki FSSW            blokada obrotu klamki z wślizgiem ALS-FSS

Blokada obrotu klamki FSSW wymusza prawidłową obsługę okna, tzn. uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy okno jest otwarte.
Blokada ALS-FSS zapewnia ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego, zapobiegając tarciu skrzydła o ościeżnicę, zwłaszcza w przypadku okien o dużych wymiarach.zatrzask balkonowy


Zapobiega udeżeniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu lub silnym wietrze. Wchodząc na balkon wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt - zatrzask przytrzyma skrzydło w ościeżnicy. Drzwi otworzą się ponownie przy lekkim nacisku z zewnątrz.