« Informacje o Firmie »   «»   « Kontakt »   «»   « Produkty »
  Polokno.pl \ Produkty \ Okna - JAK WYBRAĆ DOBRE OKNA ?
Co warto wiedzieć o nowoczesnych oknach ?   ¤   Na co warto zwrócić uwagę ?
Co warto wiedzieć o nowoczesnych oknach ?

Podział okien
Obecnie stolarka PVC znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie oraz w zabytkowej architekturze. Rozwiązanie podziału okna musi iść w parze z zachowaniem wizerunku całości elewacji.

Izolacyjność cieplna
Polska podzielona jest na pięć stref klimatycznych, w których wymagany jest różny współczynnik przenikania ciepła. W zależności w której z nich mieszkamy, sprzedawca doradzi nam, który typ okna zastosować najlepiej. Warto pamiętać, że ponad 1/3 ciepła uchodzi z naszych domów przez nieszczelne okna (37%)!

Izolacyjność akustyczna
Komfort związany z tłumieniem hałasu jest równie ważny jak komfort cieplny. Dobre Okna w standardzie mają izolacyjność akustyczną w zakresie 30-35 dB. Spełniają zatem warunek, że wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych w czasie dnia poziom hałasu nie jest większy niż 30 dB.

Cechy okien
Profile PVC występują w szerokiej gamie kolorystycznej, chociaż najbardziej znane są profile białe. Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnim czasie profile PVC w okleinie drewnopodobnej (doskonale imitującej rysunek drewna). Okna PVC są bardzo trwałe i odporne nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne oraz zanieczyszczenia i nie wymagają kłopotliwej konserwacji.

Dodatkowe wyposażenie
Systemowe rozwiązania rolet antywłamaniowych, parapetów, a nawet okiennic.

Nasze zdrowie
Okna PVC są szczególnie zalecane dla osób cierpiących na różnego typu alergie. PVC jest jednym z najbardziej przebadanych tworzyw w ostatnim dziesięcioleciu. Wyniki badań dowiodły, że jest to tworzywo biologicznie obojętne, absolutnie nieszkodliwe dla naszego zdrowia, w niektórych przypadkach niezastąpione. Ponad jedna trzecia wszelkich tworzyw sztucznych stosowanych w szpitalach to PVC.

Na co warto zwrócić uwagę ?

Wiarygodność producenta
Kupując Dobre Okno, otrzymujemy długoletnią gwarancję na niezmienną jakość materiału. Warto wybrać okna producenta o ugruntowanej pozycji na rynku, ponieważ wówczas mamy pewność, że w przypadku ewentualnych zastrzeżeń, nawet po kilku latach będziemy mieli się do kogo zwrócić (producent będzie nadal istniał) i nasze roszczenia zostaną uwzględnione.

Marka producenta
Istotą markowego produktu jest jego wysoka jakość, poprzedzona skrupulatnymi badaniami i poparta posiadanymi aprobatami technicznymi. Niestety zdarzają się producenci przywiązujący większą wagę do niższej ceny niż do jakości. Taka pozorna oszczędność nie popłaca i aby uniknąć podobnych rozczarowań najlepiej zdecydować się na Dobre Okna.

Montaż
Okna powinny być montowane przez profesjonalnie przeszkolonych monterów. Niewłaściwe osadzenie okien w ścianach budynku powoduje obniżenie ich wartości użytkowej oraz trwałości. Wybór Dobrych Okien daje gwarancje prawidłowego montażu, wykonanego przez profesjonalną ekipę monterów, która dodatkowo po zakończonej pracy pozostawi w Państwa domu porządek.

Profesjonalne doradztwo sprzedawcy
Nowoczesne okna charakteryzuje szereg parametrów technicznych, np. współczynnik przenikania ciepła, poziom tłumienia hałasu, infiltracja powietrza etc. Profesjonalne doradztwo pomoże nam w dokonaniu wyboru i zaprocentuje, np. mniejszymi kosztami ponoszonymi na ogrzewanie. Jak łatwo zauważyć, rola sprzedawcy przy zakupie okien jest bardzo istotna i dlatego markowe firmy dbają o rzetelne szkolenia pracowników.

Troska producenta o środowisko
Obecnie w produkcji i wykorzystywaniu PVC obowiązują standardy ochrony środowiska, które w przypadku innych materiałów znajdują się dopiero w fazie eksperymentów. Dobrym przykładem takiej sytuacji jest szeroko rozpowszechniony w wielu krajach Europy Zachodniej recykling, czyli ponowne wykorzystanie raz wyprodukowanego materiału. Producenci profili PVC stowarzyszeni w konsorcjum inicjatywy PRO PVC prowadzą nowoczesną gospodarkę zarządzania odpadami powstałymi podczas procesu produkcji okien. Proces ten wspomaga firma Dekura zajmująca się recyklingiem.